Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 16:32 Bu haber 1019 kez okundu
 
BU RAPORU ALMAYANLARA CEZA VAR
Bafra İlçesinde Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursu bünyesinde Psikoteknik değerlendirme merkezi açıldı.
Gündem Haberi
BU RAPORU ALMAYANLARA CEZA VAR

 

Bafra Sürücü Kursu bünyesinde Bafra Özel Eğitim merkezi müdürleri Rıfat Yılmaz ve Salih Helvacı şirket ortakları Yakup Yıldız, Enes Yıldız, Şener Varlı ve Şengül Yasan basın mensuplarına yeni açtıkları Psikoteknik değerlendirme merkezinin sorumlu ve kurum psikoloğu Büşra Öztürk ile birlikte bilgileri aktardı.

 

Psikolog Büşra Öztürk yaptığı açıklamasında; “08/06/2020 tarihi itibari ile Bafra da Cumhuriyet Meydanı Meydan İş hanı kat 1 de Bafra Özel eğitim Tarım Ticaret Lmt. Şirket adına Özel Yeşil Bafra Sürücü kursunun ek bir kuruluşu olarak Özel Yeşil Bafra Psikoteknik Değerlendirme Merkezi faaliyetine başlamıştır. Psikoteknik Değerlendirme Merkezi bir test merkezi olup, psikoteknik değerlendirme ile sürücülerin sahip oldukları güvenli araç kullanmalarını sağlayan zihinsel ve psikomotor yetenek düzeylerinin bu yetenek alanlarında tanımlanan bilgisayar desteğiyle ölçülmesidir.

 

Psikoteknik mecburiyeti;

1- 4925 sayılı karayolları taşıma kanunu gereğince yük ve yolcu taşıması yapan tüm sürücüler 5 yılda bir psikoteknik raporu almak zorundadır.

2- Alkol nedeniyle sürücü belgesi geri alınanlar.

3- Hız aşımı nedeniyle sürücü belgesi alınanlar. 4. 100 ceza puanı nedeniyle işlem yapılan sürücüler psikoteknik değerlendirme raporu almak zorundadır.

Psikoteknik değerlendirme raporu olmayan sürücülere 2020 yılında 380 TL, psikoteknik belgesi olmayan sürücüleri çalıştıran iş yeri sahiplerine 885 TL ceza uygulanmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Yeşil Bafra Sürücü Kursu’ndan yapılan son açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; “Psikoteknik Değerlendirme İçin Lütfen Randevu Alın, bir telefonunuz yeterlidir. Kurum telefonlarımız: 0362 543 01 35 Gsm tel: 0536 099 75 97 Bafra’mıza hayırlı uğurlu olsun. Hizmet bizden takdir sizlerden”

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: BU, RAPORU, ALMAYANLARA, CEZA, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı