İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Haber Detayı
19 Aralık 2012 - Çarşamba 19:13 Bu haber 4978 kez okundu
 
BAKANA MEYVECİLİK SORUNLARINI ANLATTILAR
Ekonomi Haberi
BAKANA MEYVECİLİK SORUNLARINI ANLATTILAR

Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği yönetim kurulu üyeleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Ekerle bir araya geldi.

Türkiye meyve üreticileri merkez birliği Başkanı Alaetiin Gülal,” bütçe görüşmesi öncesinde, meyvecilikte sorun ve çözümlerini Bakanımıza sunduk”dedi.

 

Alaattin Gülal,”Bakanımız olumlu görüşlerimizin olduğunu ve sizler gibi ayağı toprağa basanların önerileri bizler için çok önemlidir. Taleplerinizin bir kısmın da 2013 yılı bütçesinde yer alacağını belirtti.

 

Gülal, Bakanımız Yetkili bürokratlara gerekli çalışmaları yürütmesi için bizzat bizim yanımızda talimatını da vermiştir. Meyve üretici birliklerinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda 5200 Sayılı Tarımsal Üretici Birlikleri yasasında yapılması istenen değişiklikler yetkililere iletildi
.Türkiye'de 163 adet Meyve Üretici Birliğinin faaliyette bulunduğunu belirten Genel Başkan Alaettin Gülal kaliteli ve sağlıklı üretim ile ihracata yönelik çalışmaların devam edeceğini belirtti. Gıda-Tarım Hayvancılık Bakanlığında yapılan toplantıya Türkiye Meyve Üreticileri Birliği Genel Başkanı Alaettin Gülal, Genel Başkan Yardımcısı Fazlı Aydoğan, Yönetim Kurulu üyesi Fahri Sakaoğlu,Bafra sebze üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Bilgiç ve meyve üreticileri Birliği Danışmanı Nuraydın Saka katıldılar.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: bakana, meyvecilik, sorunlarini, anlattilar
Yorumlar
Haber Yazılımı