Haber Detayı
03 Aralık 2012 - Pazartesi 19:13 Bu haber 4852 kez okundu
 
AVCILARIMIZ MAĞDUR EDİLİYOR
Yaşam Haberi
AVCILARIMIZ MAĞDUR EDİLİYOR

19 Mayıs Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Hüseyin Kiriş,”19 Mayıs Deltasındaki Av sahaları genişletilsin, avcılarımız mağdur edilmesin yetkililerden beklentilerimiz var. Avcı hakkını alamıyor, devlete vergilerimizi ödemekle güçlük çekiyoruz taleplerimizle ilgilenen” yok dedi.

 

Başkan Hüseyin Kiriş”,Avcılarımız  katliamcı değil. Biz doğanın birer parçalarıyız, hem koruyoruz hem avımızı yapıyoruz. Gün oluyor hiç avlanmadığımız zamanlar oluyor. Avcı sürekli mağdur ediliyor avcılarımız hakkını alamıyor. Devlete vergimizi veririz, Temel gıdamızı alırız, akaryakıtımızı alırız. Avcılar devlete vergi vererek ava giden kişilerdir”dedi.

 

“DELTADA AV SAHALARI GENİŞLETİLSİN”

 

Kiriş,  av sahaları genişletilsin. Bizim avcımız ne istiyor devletinden ben devlete vergi veriyorum devlete vergi verirken rahat avlanmak istiyorum” diyor. Avcılarımız 3 tane ördek vuramadan evine dönen avcılarımız var. Avlanmanın bile bir sayısı var.  Onu aşamıyoruz herkes kanuna uymak zorunda.19 Mayıs ilçesinde avcılarımız sahipsizlikten dolayı hakkını alamıyor. Biz devletten bir şey istemiyoruz Avcının talebi karavan şekilde bir yer istiyor. Avlandığı sırada suya düştüğünde avcımız üşüyor.  Evine gidene kadar hasta oluyor, avcılarımıza taşıyıcı karavan tipli evler yapabilsek orda en azından istirahatını orada yapar kolluk kuvvetleri denetlemeye geldiğinde denetimini orada olur.  Avcı daha sağlıklı olur. Devlet yetkilileri geldiği zaman denetimini yapar avcıda mağdur olmamış olur. 

 

 

“SORUNUMUZ ÇOK SESİMİZİ DUYAN YOK”

 

 

Bizim sorunlarımız Ankara’ya gitmesi lazım. Bakan Suat Kılıç  bey söz vermişti, deltadaki sorunu çözeceği konusunda bir santim ileri gidemedik.  Deltada en büyük sorun avcıların mağdur edilmesi. Yani biz hayvancılıkla uğraşmıyoruz balıkçılıkla uğraşmıyoruz. En büyük sorunumuz av sahaların daralması. Avcının mağdur edilmesi, karavana yerinin olmaması, denetimler karavanada yapılsın istiyoruz. Avcılarımızın birçoğu bu taleplerin karşılanmadığı için kulubden istifa etmekte. Av sahasının az olmasından dolayı avcı üyeliğini iptal ettiriyor. Biz katliamcı değiliz sınırlı ördek avcılığımız var. Av bir ata sporudur, avcı adam 7 günün stresini orada avlanarak atıyor işyerinde çalışıyor. 7 gün bunalım içersinde bir gün ava gider orada ıslanır. Sazın üstünde oturur ne yapıp o gününü orada atar kendini orada iyi hisseder. Biz avcılar katliamcı değiliz”şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: avcilarimiz, mağdur, ediliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı