Haber Detayı
31 Aralık 2012 - Pazartesi 19:13 Bu haber 4131 kez okundu
 
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN KARDEŞLİK BULUŞMASI
Eğitim Haberi
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN KARDEŞLİK BULUŞMASI

 

19 Mayıs Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Tepeköy İlkokuluna Kardeşlik Buluşması gerçekleştirdi.

19 Mayıs Anadolu Lisesi 9-A sınıfı öğrencileri Okul Müdürü Şinasi Aksan , 9-A Sınıfı Rehber Öğretmeni Hatice Tuba Ekinci ve Ayten AKSAN’la birlikte   toplum hizmeti çalışmaları çerçevesinde Tepeköy İlkokulu öğrencilerini ziyaret ettiler.

ÖĞRENCİLERE ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERDİLER

19 Mayıs Anadolu Lisesi 9-A sınıfından 28 öğrenci Tepeköy İlkokulu öğrencilerine çeşitli hediyeler verdiler.  Tepeköy İlkokulu müdür yetkili öğretmeni Abdullah Çilesiz; Tepeköy İlkokulunun birleştirilmiş sınıflı bir okul olduğunu ve 1,2,3,4. Sınıfta okuyan toplam 13 öğrencinin bir arada eğitim öğretim yaptığını söyleyerek, birleştirilmiş sınıflı okullarda eğitim öğretim faaliyetlerinin nasıl yapıldığını açıkladı.

12 okul öncesi öğrencisiyle eğitim öğretim yaptıklarını açıklayan anasınıfı öğretmeni Nuray Gümüş ise liseli öğrencilerin bu ziyaretinin özellikle okul öncesi öğrencileri için unutulmaz bir anı olacağını belirtti.

Tepeköy İlkokulu’nu gezen liseli öğrenciler küçük arkadaşlarıyla kitap okudular, okuduklarını drama yöntemiyle canlandırarak sınıfta eğlenceli vakitler geçirdiler.  Küçük arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçiren liseli öğrenciler onlarla evlerinden getirdiği yiyecekleri paylaştılar.

19 Mayıs Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni ve 9-A Sınıfı Rehber Öğretmeni Hatice Tuba Ekinci; “Okullarımızda öğrencilerimizin yaş ve bilgi seviyesine uygun olarak her türlü toplum ve çevre sorunlarının çözümüne katkı sağlamak amacıyla toplum hizmeti çalışmaları yürütülmektedir. Bu nedenle Tepeköy İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerimizin değişik ortamları ve birbirlerini tanımalarını, kaynaşmalarını, birlikte vakit geçirmelerini ve yardımlaşmalarını amaçladık.” dedi.

Çoğu lise öğrencisinin ilk defa birleştirilmiş sınıflı bir köy okulu görme fırsatı yakaladığını açıklayan 19 Mayıs Anadolu Lisesi Müdürü Şinasi Aksan; iki okul öğrencilerinin kaynaşmasının onları çok mutlu ettiğini, birlikte oyunlar oynadıklarını, kendi hazırladıkları yemekleri paylaştıklarını, birlikte eğlenerek öğrenme fırsatı yakaladıklarını belirtti.

Bu etkinlikle öğrencilerimizin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının güçlendiği  gözlemlenmiştir” dedi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: anadolu, lisesi, öğrencilerinden, kardeşlik, buluşmasi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN KARDEŞLİK BULUŞMASI
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN KARDEŞLİK BULUŞMASI
ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN KARDEŞLİK BULUŞMASI
Yorumlar
Haber Yazılımı