Haber Detayı
27 Aralık 2012 - Perşembe 19:13 Bu haber 1481 kez okundu
 
ANA KIZ OKULDAYIZ
Eğitim Haberi
ANA KIZ OKULDAYIZ

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Tahsin NAS, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat ASLANTAŞ ve Şube Müdürleri Mustafa DİLEK - Davut YAMAN ve beraberindekilerle birlikte Halk Eğitim Merkezi’nde yetişkinlere yönelikverilen kursları ziyaret etti.

Sonrasında okuma yazma kursunun verildiği salona geçildi. Halk Eğitim Müdürü Hasan YİĞİT ve Kurs Öğretmeni Hamide KARAMAN’ dan okuma yazma kursu hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Tahsin NAS, kursiyerle bir süre sohbet ederek yaptıkları çalışmaları inceledi. Gerçekleştirilen bu kursların devlet ve millet açısından ciddi bir önem arz ettiğini ifade etti. Yaşları ne olursa olsun okuma ve yazma öğrenmek isteyen her vatandaşın bu imkanlardan faydalanabileceğini ve gerekirse bu hizmetin halkın ayağına kadar götürülebileceğini sözlerine ekledi. Artık 21. yüzyıla gelmiş bir ülkede okumaz yazmaz insanlarımızın olması bizi derinden yaralar diyerek bu konudaki hassasiyetlerini dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Tahsin NAS, okuma yazma bilen insanların toplumsal yaşam becerilerini geliştirdiklerini ve toplumsal yaşama daha aktif bir katılım sağladıklarını vurguladı. Özellikle de bayanların bu konuda daha duyarlı olmaları konusunda görüş belirtti.Gösterdikleri gayretlerden dolayı kursiyerlere teşekkür ederek ziyaretine son verdi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ana, kiz, okuldayiz
Yorumlar
Haber Yazılımı