Haber Detayı
19 Şubat 2013 - Salı 19:13 Bu haber 2130 kez okundu
 
Alperen Ocaklarının BDP'ye Tepki Göstermesine 182 TL Ceza
Gündem Haberi
Alperen Ocaklarının BDP'ye Tepki Göstermesine 182 TL Ceza

Değerli Basın Mensupları;

 

Samsun Alperen Ocakları dün akşam saat: 22.00 sıralarında afiş asan gruplarımıza emniyet güçleri tarafından müdahale edilerek yasal işlem uygulanmıştır. Yapılan işlemlerin ardından 182 TL ceza kesilmek suretiyle Alperenlerin duruşu cezalandırılmıştır.

 

Bilindiği üzere ellerinde masum insanlarımızın kanlarıyla bölgemizde sözde barış gezisi için bulunan BDP’liler bugün şehrimizde birtakım ziyaretlerde bulunacaklardır. Masumiyet masalları okurken dahi içlerindeki pislikleri gizleyemeyen bu zevat hassasiyeti ile bilinen bölge insanımızı tahrik etmek amacıyla bölgemize ve şehrimize gelmiştir. Bu haysiyetsizlere verilecek en güzel cevap dikkate almamak, muhatap olmamak ve kendi hallerine bırakmaktır. Lakin dalga dalga şehit cenazelerinin geldiği ülkemizde “evine ateş, bağrına kor düşen” insanlarımızın tepkilerini de anlayışla karşılamak gerekmektedir. Bu bağlamda AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin ÇELİK’in Sinop’ta “bunlar babamı şehit etti” diyerek tepki gösteren gencimizi, onunla birlikte tepkisini ortaya koyan vatandaşlarımızı provokatör ilan etmesi gaflet, delalet ve hatta hıyanetin taa kendisidir. Emir aldığı iradeye aldığı emrin mahiyetini ve olası neticelerini dahi sormaya cesaret edemeyecek bir kuklanın bu şekilde ahkam kesmesi ülkemizin geldiği, getirildiği durumun vahametini göstermesi açısından oldukça önemlidir. Kendisine “titre ve kendine dön” diyeceğiz lakin canını efendisinin ellerine teslim etmiş birinin bu çağrıya cevap vermeyeceğinin bilincindeyiz ve kendisini Allah’a havale ediyoruz.

 

Bütün bu tahriklere rağmen sükunetimizi bozmadan sessiz çığlıklarımızı afişlerimiz yardımıyla kamuoyuyla paylaşmak istedik. Bu amaçla “Türküm demenin suç, İslam’ın nostalji sayıldığı vatanımda İnadına Türküm, İnadına Müslüman” ve “Kanla alınan toprakları üçbuçuk soysuza peşkeş çektirmeyecek bir gençlik aranıyor” yazılı afişlerimizi asacağımızı İlkadım Emniyet Müdürlüğüne resmi yazı ile bildirdik. Emniyetten tarafımıza olumsuz görüş bildirilmemesine rağmen dün akşam saat: 22.00 sıralarında afiş asan gruplarımıza emniyet güçleri tarafından müdahale edilerek yasal işlem yapılmak istenmiş, şahsımın olay yerinde bulunması ile yasal işlem tarafıma uygulanmıştır. Gazi Polis Merkezinde tutulan tutanağın ve yapılan işlemlerin ardından 182 TL ceza kesilmek suretiyle Alperenlerin duruşu cezalandırılmıştır.

 

Ne kadar trajikomik bir durumdur ki “devletine kurşun atmamış, polise silah göstermemiş, tokat atmamış, taş atmamış, çalmamış, tehdit etmemiş, hakaret etmemiş vs..” bir harekete sırf yıldırmak, göz dağı vermek amacıyla ceza kesilmektedir. BDP’lilerin tahriklerine karşı duruşumuzu ifade etmemize ve bütün makamları afişlerle ilgili bilgilendirmemize rağmen hangi amaçla, hangi mantıkla veya hangi emirle Alperen Ocakları cezalandırılmıştır?

 

Savunduğu fikirlerini şiddete, hakarete, tehdide bulaşmadan sadece meşru yolları kullanmak suretiyle kamuoyuyla buluşturan Alperen Ocakları olarak bulunduğumuz zemini korumak kaydıyla duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğimizi bir kez daha ifade etmekte fayda görüyorum. Bu tarz trajikomik cezaların duruşumuzu değiştirmeyeceğini fakat emniyet mensuplarımızın bu davranışının bizleri derinden yaraladığını, ziyadesiyle üzdüğünü de belirtmek istiyorum.

 

Saygılarımla…


Coşkun ARSLAN
Alperen Ocakları Samsun İl Başkanı

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: alperen, ocaklarının, bdpye, tepki, göstermesine, 182, tl, c
Yorumlar
Haber Yazılımı