Haber Detayı
18 Mart 2013 - Pazartesi 19:13 Bu haber 72477 kez okundu
 
AGD’DEN SON KALE ÇANAKKALE KONFERANSI
Kültür-Sanat Haberi
AGD’DEN SON KALE ÇANAKKALE KONFERANSI

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 19 Mayıs ilçe Temsilciliği Tarafından Son Kale Çanakkale Adlı Konferans Belediye düğün salonunda düzenlendi.

AGD 19 Mayıs ilçe temsilçisi Sami Şenocak,”Çanakkake  imanlı anodolu gençlerinin kahramanların gönüllere nakş edildiği zaferin adıdır. Anadolu gençlik olarak bu büyük mananın bilincinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnaçlı bir gençlik yetiştiriyoruz. Milletimizin Anadolu gençliğine emenet ettiği gençlerimize, milli ve manevi değerlere bağlı birer gençlik  olarak yetiştiriyoruz. Çanakkale ruhuyla  çarpışan gençlik için çalışmaktayız”dedi.

ECDADIMIZ ÇANAKKALEDE BİR DESTAN YAZDI

19 Mayıs üniversitesi Yrd.Doç Dr Mehmet Aydın,” Dünya Savaşı’nı galip bitirmek isteyen ve gemileriyle Çanakkale Boğazını geçip İstanbul’u almak isteyen düşman kuvvetlerine karşı kahraman ordumuz, İngiliz ve Fransız donanmalarına karşı Çanakkale Boğazı’nda aylar boyunca devam eden bir dizi deniz ve kara savaşı yapmıştır. 300.000 askerimizin şehit olduğu bu savaşlarda, düşman donanmaları çok ağır kayıplar vererek geri çekilmişlerdir. Çanakkale Savaşlarının denizle ilgili kısmı, 18 Mart 1915 tarihinde, düşman gemilerinin geri çekilmeleriyle Türk topçusu karşısında ağır kayıplar vermesiyle sonuçlanmıştır”dedi.

Aydın,Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz. Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir”şeklinde konuştu..

Silahını vermeyen şehit adlı sikeç,19 Mayıs İmam hatip lisesi öğrencileri tarafından sergilendi.19 Mayıs Müftüsü Hasan Gören tarafından şehitler için okunan hatim duası yapıldı.Proğrama 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Dereköy Belediye Başkanı Ahmet Topal, AK Parti ilçe Başkanı İbrahim Eren, AK parti il genel meclis üyesi Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş İlçe Müftüsü Hasan Gören, MHP ilçe Başkanı Murat Küçük,SP ilçe Başkanı Bayram Aydoğan, Halk Eğitim Merkez Müdür yardımcısı Hüseyin Küçükkaya AGD 19 Mayı ilçe Temsilçisi Sami Şenocak,çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: agd’den, son, kale, çanakkale, konferansi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AGD’DEN SON KALE ÇANAKKALE KONFERANSI
AGD’DEN SON KALE ÇANAKKALE KONFERANSI
AGD’DEN SON KALE ÇANAKKALE KONFERANSI
AGD’DEN SON KALE ÇANAKKALE KONFERANSI
AGD’DEN SON KALE ÇANAKKALE KONFERANSI
AGD’DEN SON KALE ÇANAKKALE KONFERANSI
AGD’DEN SON KALE ÇANAKKALE KONFERANSI
Yorumlar
Haber Yazılımı