Haber Detayı
25 Kasım 2012 - Pazar 19:13 Bu haber 1777 kez okundu
 
2019 EĞİTİM VİZYONU PROJESİNDE PİLOT İLÇE 19 MAYIS
Eğitim Haberi
 2019 EĞİTİM VİZYONU PROJESİNDE PİLOT İLÇE 19 MAYIS

 

Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Samsun Valiliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), İl Özel İdaresi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü 'Samsun 2019 Eğitim Vizyonu Projesi' kapsamında 2012–2013 Eğitim Öğretim Yılı Dönem Başı Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Samsun Vali’si Hüseyin AKSOY, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin AKAN, Canik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus BEKDEMİR, Vali Yardımcısı Osman Nuri ÇOBANOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa CORA, 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Kadir EKİNCİ ve diğer ilçe Kaymakamları,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yakup KESKİN ve Yrd. Doç. Dr. İsmail GELEN, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat ASLANTAŞ, Şube Müdürü Mustafa DİLEK ve Davut YAMAN ve diğer İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri, İl ve İlçe Okul Müdürleri, İl ve İlçe AR-GE personeli ve öğretmenler katıldı.

 

Toplantının başında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Ar-Ge Yöneticisi Tahsin NAS, ilçe bazında ilimiz istatistiki verilerini katılımcılarla paylaştı. İlçemizin birçok alanda üst sıralarda olması bu konuda önemli bir detaydı. Zaten 2019 Eğitim Vizyonu Projesi’nde pilot ilçe olarak Ondokuzmayıs İlçesi’nin seçilmesi de bunun açık bir kanıtıdır.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yakup KESKİN ve Yrd. Doç. Dr. İsmail Gelen, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin AKAN ve Samsun valisi  Hüseyin AKSOY yaptıkları konuşmalarla 2010 yılında başlatılmış olan Samsun 2019 Eğitim Vizyonu Projesinde önemli bir aşamaya gelindiğini ve şimdiye kadar yapılan çalışmaların bundan sonrası için bir yol haritası niteliği taşıdığını ifade ettiler. Bundan sonraki süreçte de özellikle yapılması gereken çalışmaların bu noktadan hareketle gündeme alınıp orada dile getirilen sorunların ve bu sorunlara karşı çözüm önerilerinin ortaya koyulmasını ve asıl önemli olanın da bu çalışmalar yapılırken bir bütün olarak, hep birlikte bu sorunun çözümünde yer alınmasının gerekliliğini vurguladılar.

2019 Eğitim Vizyonu Projesi’nin Samsun’un önemli bir projesi ve Türkiye’ye de model olabilecek bir proje olduğu ifade edilerek başarılı olunması durumunda buradaki başarının diğer illerimize de örnek oluşturacak bir başarı olacağı vurgulanmıştır.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: , 2019, eğitim, vizyonu, projesinde, pilot, ilçe, 19, mayis
Yorumlar
Haber Yazılımı