Haber Detayı
13 Mart 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 1865 kez okundu
 
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
Gündem Haberi
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çalışan bayanların Safiye Ölmez Kadınlar Kültür Merkezinde düzenledikleri etkinlikte 19 Mayıs’lı kadınlar bir araya geldi.

Etkinliğe katılan 19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci’nin eşi Tuba Ekinci, “Kadınlarımızın tarih boyunca toplumun merkezinde yer aldığını ve toplumu şekillendiren ve yön veren en temel unsur olduğunu belirterek, günümüzde kadınlarımızın ticaretten bilime, sanattan siyasete kadar her düzeyde gelişen bir tutumla Türk toplumundaki yerini aldığını, ancak son yıllarda kadın hakları konusunda dünyada ve ülkemizde çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürülmesine rağmen ne yazık ki kadınlara karşı uygulanan haksız hatta insanlık dışı hak ihlallerinin maalesef devam ettiğini belirterek, hayatın ağır yükü omuzlarında olan kadınlarımızın huzurlu ve onurlu bir hayat sürdürmeleri dileğiyle tüm kadınların Kadınlar Gününü kutlarım” dedi.

Kadının toplumdaki yerine ve önemine değinen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu “Milletlerin gelişmesinde ve ilerlemesinde etken role sahip olan kadınlarımızın topluma katkıları çok büyüktür. Tarihimize baktığımızda kazanmış olduğumuz zaferlerde Türk kadınının fedakârlıkla tarihimize nasıl damga vurduğunu görmekteyiz. Tarihimize damga vuran kadınlarımızın haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Kadınlarımız artık sosyal yaşantımızda öne çıkarak üstlendikleri sorumluluk bakımından, kadın erkek eşitliğinin oluştuğunun ve kadının toplumdaki yerinin sağlamlaşmakta olduğunu göstermektedir. Bizlere düşen en büyük görev ise toplumun her kesiminde kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini korumaktır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Değerli varlıklarımız olan kadınlarımız bir gün değil her gün sevgi ve saygıyla hatırlanmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerimle tüm kadınlarımızın 8 Mart dünya kadınlar günü’nü kutlar, kendilerine sağlık ve mutluluklar dilerim" dedi.

Daha sonra etkinliğe katılan tüm kadınlara karanfil hediye edildi. Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yapılan etkinlik, katılan bayanlara yemek ikramıyla sona erdi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 8, mart, dünya, kadinlar, günü, kutlandi, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı