Haber Detayı
29 Kasım 2012 - Perşembe 19:13 Bu haber 2192 kez okundu
 
2019 EĞİTİM VİZYONU İLÇEMİZDE UYGULANIYOR
Eğitim Haberi
2019 EĞİTİM VİZYONU İLÇEMİZDE UYGULANIYOR

Cumhuriyet İlkokulu rehberlik servisinde "2019 Eğitim Vizyonu Projesi" kapsamında Rehber Öğretmenler ile toplantı gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat ASLANTAŞ, Şube Müdürleri Davut YAMAN ve Mustafa DİLEK ve İlçe Rehber öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, öncelikli gündem 2019 Eğitim Vizyonu kapsamında 7-19 yaş Aile Eğitimi konusuydu. Bu konuda gerekli çalışmaların, uygun görülen vakitlerde ve yapılacak planlamalar doğrultusunda uygulanmasına karar verildi. Rehber öğretmenin olmadığı okullar tespit edilerek, öğretmenler gönüllü olarak bu okullarda Aile Eğitimleri, Öğrenci yetersizliği, öğrencilere yönelik rehberlik ve psikolojik destek sağlamaya yönelik görev dağılımlarının gerçekleştirildiği toplantıda, Ekim-Kasım ayları içinde yapılan çalışmalar değerlendirilerek Aralık ayında gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar belirlendi.

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nihat ASLANTAŞ’ın rehber öğretmenlere, yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkürleri ve yapacak olacakları çalışmalardan dolayı da başarı dilekleriyle sona erdi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 2019, eğitim, vizyonu, ilçemizde, uygulaniyor
Yorumlar
Haber Yazılımı