Haber Detayı
07 Mart 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 2441 kez okundu
 
19 MAYIS'TA MODEL UÇAK GÖKYÜZÜNDE UÇACAK
Gündem Haberi
19 MAYIS'TA MODEL UÇAK GÖKYÜZÜNDE UÇACAK

19 Mayıs ilçesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü model uçak öğretmeni Burhan Apaydın işbirliği ile İmam Hatip Lisesi öğrencilerine model uçak tanıtımı yapıldı.

 

İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ MODEL UÇAK EĞİTİM HAMLESİ BAŞLATTI

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Müdürü M. Serkan Eroğlu, "19 Mayıs İmam Hatip lisesinde model uçak hakkında öğrencilere bilgiler vermek için buradayız. Gençlerimizin daha önce hobi olarak ortaya koyduğu sportif faaliyet haline gelmiş bu etkinliklerde öğrencilerin faydalanmasında nasıl etkili olabiliriz. Amacımız sadece spor yapmak değil, size toplumsal anlamda sosyal etkinlik sağlamak kültürel anlamda çeşitli faaliyetlere katılmanızı sağlamaktır” dedi.

 

EN KISA ZAMANDA MODEL UÇAK EĞİTİMİ VERİLECEK

 

Model uçak öğretmeni Burhan Apaydın, "Ben hobi olarak model uçakla ilgileniyorum bilgimi çevremdekilere anlatıyorum diyen Apaydın, Model uçak, havadan ağır, motorlu veya motorsuz, insan taşıma yeteneği olmayan, sınırlı boyutlarda imal edilmiş bir uçaktır." dedi.

 

ORYANTİRİNG SPORU  19 MAYIS'TA BAŞLIYACAK

 

  Oryantiring Türkiye şampiyonu Nadir Buğra Saygılı, "Oryantiring, (Koşarak Yürüyerek Hedef Bulma) her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporudur. Kısaca bedensel ve zihinsel çalışmanın birlikte ifadesi olan Oryantiring; sadece düz bir koşu değil, aynı zamanda kontrol noktaları aranırken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığımız bir oyundur.

Bir doğa sporu olarak yediden yetmişe kadar her kesime hitap eden Oryantiring ayrıca bütün ailenin birlikte yapabileceği bir aile sporudur.

Oryantiring benzerlerinden ayıran en önemli unsur koşarken takip edilecek bir liderin veya işaretlenmiş bir parkurun olmamasıdır. Bulunulan yerden gidilecek yere ulaşmak için her sporcuya göre değişen sonsuz sayıda farklı seçenek bulunmaktadır” şeklinde konuştu. 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, mayista, model, uçak, gökyüzünde, uçacak
Yorumlar
Haber Yazılımı