Haber Detayı
02 Aralık 2012 - Pazar 19:13 Bu haber 5750 kez okundu
 
19 MAYIS'TA AÇILIŞ RÜZGARI
Yaşam Haberi
19 MAYIS'TA AÇILIŞ RÜZGARI

TAYBE İSTASYON AÇILIŞI GÖRKEMLİ BİR ŞEKİLDE YAPILDI

 Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Ondokuzmayıs ilçesinde bulunan Taybe akaryakıt istasyonunun açılışına yaptı.

Açılışa; Bakan Suat Kılıç'ın yanı sıra Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Samsun milletvekilleri Ahmet Yeni, Çağatay Kılıç, Ak Parti MKYK üyesi Ahmet Demircan, 19 Mayıs İlçe kaymakamı Kadir Ekici, AK Parti Samsun İl başkanı Fuat Köktaş, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu Dereköy Belediye Başkanı Ahmet Topal Yörükler Belediye Başkanı Süleyman Eroğlu AK Parti ilçe Başkanı İbrahim Eren ilçe jandarma komutanı Fatih Yüksel, Emniyet Müdürü Dr Şener Özdemir  Dinbirsen Genel Başkanı Lütfi Şenocak AK Parti  il genel meclis üyesi Hüseyin Çiçek, Bayram Konuş BP akaryakıt istasyon temsilcisi Ersin Akmanoğlu muhtarlar  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Taybe akaryakıt yönetim kurulu başkanı İrfan Şenocak,”19 Mayısımıza yapılan yatırımlar ilçemizi cazibe haline getirdi. Ticari faaliyetlerimizi yeniden değerlendirdik ilçemize yatırım kararı aldık bu anlamda taybe akaryakıt istasyonunu açma kararı aldık ilçemize hayırlı olsun”dedi.

Samsun valisi Hüseyin Aksoy,” Bu ve buna benzer müesseselerin varlığı ekonomik hareketliliğin var olduğunu, her müessesenin bir istihdam kapısı olduğu, her müessesenin vergi ödeyen bir kurum olduğu ve bu boyutuyla baktığımızda bunları görmekten büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.

 

       Bu açılan iş yerinin 19 Mayısımıza  ışık tutan işletmeler olarak görüyoruz.  Ben işletmemizin bölgemize, Samsunumuza ve yatırımcıya hayırlı olmasını diliyorum.  Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

 

Açılışta konuşan Bakan Kılıç, "2002'de söz verdik; 2003 yılı kasım ayında yolu bitirdik. Ondokuzmayıs'a yolu bağladık. 7 ay gibi kısa bir zamanda bitirdik. Yolu bitirdiğimiz zaman 'Ondokuzmayıs'a kadar yürüyeceğim 'demiştim; 2003 yılında Samsun'dan Ondokuzmayıs'a kadar yürüyerek geldim. O yıllarda Türkiye borç batağında; yollara ayıracak para yok, kentsel dönüşümlere harcayacak para yok, çalışana verecek para yok, okul yapılacak para yok, hastane yapılacak para yok, fakülte yüksek okul yapacak para yok, köy yolu içme suyu yapacak baraj yapacak para yok. Tam takır kuru bakır. Böyle olduğu zaman bu benzinliklere de ihtiyaç olmuyordu. 2002 yılında trafiğe çıkan araç sayısı yaklaşık 90 bin. Son bir yılda trafiğe çıkış yapan araç sayısı tam on katı. 2002 senesinde Türkiye'de taksi, otobüs, kamyon iş makinesi hepsi dahil trafiğe kayıtlı araç sayısı 6 milyon. 2012'de bugün itibarıyla trafiğe kayıtlı araç sayısı 15 milyon. Yollar iyileşince, ekonomi iyileşince, ülke düzlüğe çıkınca, 6 milyon olan araç sayısı 15 milyona çıktı. Herkesin altında bir arabası olur inşallah. Ondokuzmayıs'a bakıyorum şimdi; yüksek okul hizmete girdi, öğrencilerini aldı. Sivil havacılık meslek okulu, havacılık ve Uzay Bilimleri fakültesi inşaatı devam ediyor. Bir tane kız bir tane de erkek öğrenci yurdu olmak üzere 400 kişilik öğrenci yurdunu o bölgeye kazandıracağız. Ondokuzmayıs sivil hava alanının tamamlanması için en son 3 milyon 72 bin lira geldi. Hava ve Uzay bilimleri fakültesi var ama burası aynı zamanda Türkiye'nin sayılı eğitim merkezlerinden biri haline geliyor.

 

Her ne söylediysek, AK Parti siyasetinin özü bu aldanmak yok, aldatmak yok. Ne söylüyorsak kısa zaman içerisinde gerçekleşme imkanları ortaya çıkıyor. Çok kısa bir zaman içerisinde Ondokuzmayıs Samsun'la birleşiyor ve tamamen bütünleşmiş olacak. Duble yol Bafra'yı geçti, Alaçamı geçti, Yakakente doğru devam ediyor. Onlarca, yüzlerce yatırımları hizmete sunmaya hükümetimiz devan ediyor. Bafra, Alaçam, Gerze, Sinop başbakanımızın hedeflediği; Samsun'dan Hopa'ya kadar uzanan Karadeniz Yolu'nu Sinop üzerinden İstanbul'a kadar bağlamak. Onları gerçekleştirmek bilinci ve o şuuruyla çalışıyor, gayret ediyoruz" dedi.

 

Konuşmaların ardından Bakan Kılıç ve beraberindekiler, okunan dua sonrası istasyonun açılışını yaptı. Kurdele kesmeden önce Bakan Kılıç'a küçük bir öğrenci tarafından çiçek verildi.

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, mayista, açiliş, rüzgari
Yorumlar
Haber Yazılımı