Haber Detayı
13 Şubat 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 11475 kez okundu
 
19 MAYIS'LI ÖĞRENCİ STAJ İÇİN BERLİN'DE
Dünya Haberi
19 MAYIS'LI ÖĞRENCİ STAJ İÇİN BERLİN'DE

 

19 Mayıs ilçesinde Mimar Sinan Mahallesinde ikamet eden Atakum Endüstri Meslek Lisesi Elektrik, Elektronik Güvenlik Sistemleri Bölümü öğrencisi Hüseyin Karaca Avrupa Birliği´nin Hareketlilik Programı Leonardo da Vinci Projesi çerçevesinde Berlin´e gitti.

Berlin´de Dr. Susam Dündar Işık tarafından kurulan eğitim ve danışmanlık kurumu ARDA Bildung und Beratung tarafından Berlin´de konuk edilen Samsunlu öğrenciler, arasında bulunan Hüseyin Karaca Berlinli Türk işadamı Yılmaz Erçelik´in sahibi olduğu, şehir merkezi Mitte semtindeki City Hostel Berlin´de kaldılar.

Samsun Atakum Endüstri Meslek Lisesi, Elektrik, Elektronik Alanı Güvenlik Sistemleri dalı 11. ve 12. sınıftan 16 öğrenci ile Çarşamba ve Bafra ilçelerinden gelen 3 er öğrenci ile toplam 22 öğrencinin katıldığı Berlin´deki 4 haftalık staja 4 öğretmen eşlik etti.

4 hafta boyunca Berlin´deki TÜV Rheinland´da güvenlik sistemleri üzerine eğitim alarak stajlarını tamamlayan öğrenciler, boş zamanlarında da Berlin´in tarihi ve turistik yerlerini gezdiler. İletişim Müzesi, Teknik Müze gibi daha bir çok müze ve sergiyi gezen öğrenciler, Velodrom, Berliner Zoo Hayvanat Bahçesi gibi görülmesi gereken yerleri de ziyaret ettiler.

Samsun Atakum Endüstri Meslek Lisesi, Elektronik Güvenlik Sistemleri dalı öğrencileri, staj yapmaya geldikleri Berlin´de, Başkentin efsane Türkçe dergisi Merhaba ile tanıştılar.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: 19, mayisli, öğrenci, staj, için, berlinde
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
19 MAYIS'LI ÖĞRENCİ STAJ İÇİN BERLİN'DE
Yorumlar
Haber Yazılımı