Haber Detayı
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 14:57 Bu haber 5959 kez okundu
 
19 Mayıs’ta Trap Atışları Yapıldı
19 Mayıs Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Engiz Avcılar ve Atıcılar Derneği işbirliği ile 5. Geleneksel Trap Atışları gerçekleşti.
- Haberi
19 Mayıs’ta Trap Atışları Yapıldı

Dereköy Taşgelik Mahallesi'nde düzenlenen yarışmada, amatör ve profesyonel olmak üzere 2 kategoride trap, tek kurşun atışları yapıldı. Trap Profesyonel Cumartesi günü yapılan kategorisinde Selim Kılıç birinci olurken, Can Patlar ikinci, Davut Yiğit üçüncü oldu. Amatör Trap yarışmasında Oğuzhan Yiğit Birinci olurken Şenol Gökbayrak ikinci, Vedat Aydın üçüncü oldu. Tek Kurşun Can Patlar birinci Özkan Güngör ikinci, İlyas Can üçüncü oldu. Pazar günü yapılan atışlarda tek kurşun, Zahit Dipli birinci, Hüseyin Bulut ikinci, Naim Özbahceci üçüncü oldu. Profesyonel atışlarda Can Patlar birinci, Davut Yiğit ikinci, Yalçın Okur üçüncü oldu. Amatör Atışlar Hasan Kolbakır birinci, Mehmet Kaynak ikinci, ilhan Öğüt üçüncü oldu. Yapılan atışlar sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Yarışların bu yıl 5.’sini gerçekleştirdiklerini belirten Engiz Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Seyit Aydın; “İlçemizde çeşitli etkinliklerle geleneksel hale getirdiğimiz Türkiye’nin dört bir yanından gelen avcılarımızın kaynaşması ile festival havasında yarışmaların gerçeklerdik” dedi.

 

19 Mayıs Belediyesi’nin sporun her branşına büyük önem verdiğini ifade eden Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Trap güzel bir spor. Ateşli silahların düğün, eğlence, karşılaşma sonrası sevinçlerde kullanılmasını doğru bulmuyoruz. Herkes stresini atmak için trap sporuyla ilgilenebilir" şeklinde konuştu.

Yarışmaları 19 Mayıs Kaymakam İbrahim Civelek, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Serkan Kalınbacak ve çok sayıda davetli de izledi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: 19, Mayıs’ta, Trap, Atışları, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı