Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 10:06 Bu haber 2473 kez okundu
 
19 Mayıs İlçesi Ekinezya Bahçeleri İle Çiçek Açacak
19 Mayıs İlçesinde 2 dönüm alanda 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrolünde başlatılan çalışmalar sayesinde önder çiftçilerden Hakkı Karaman’ın 2 dönümlük bahçesinde Ekinezya Fideleri toprakla buluşturuldu.
Gündem Haberi
19 Mayıs İlçesi Ekinezya Bahçeleri İle Çiçek Açacak

Fide dikim çalışmaların da 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Teknik Personelleri Ziraat Mühendisi Halit Kıvanç Sekban ve Ziraat mühendisi Meryem Çelik tarafından çiftçilere teknik bilgiler verildi ve dikim bu bilgiler ışığında gerçekleştirildi.

 

19 Mayıs İlçesinde bir ilk olan Ekinezya üretimi 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılacak deneme sonucunda olumlu sonuçlara ulaşılırsa daha büyük alanlarda yapılarak çiftçilere alternatif üretim olarak sunulmak isteniyor.

 

19 Mayıs İlçesi çiftçilerinden bahçe sahibi Hakkı Karaman fide dikim çalışmalarında yaptığı açıklamada; “Ekinezya üretimini artırmayı planlıyorum. İlçemizde bulunan firma aracılığıyla sözleşmeli üretim yapacağım. Satış garantisi olan Ekinezya ürününü 3 yılda 20 dekar alana çıkarmayı planlıyorum” dedi. 

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: 19, Mayıs, İlçesi, Ekinezya, Bahçeleri, İle, Çiçek, Açacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı