Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 14:37 Bu haber 6972 kez okundu
 
19 Mayıs Belediyesinden Yarışma
19 Mayıs Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. Yılını korona virüs nedeniyle evlerinde kutlayan ilçedeki öğrencileri kapsayan bir yarışma düzenledi.
Kültür-Sanat Haberi
19 Mayıs Belediyesinden Yarışma

Düzenlenen yarışmada ilk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan İstiklal Marşının on kıtasını ezbere okuyup belediyenin whatsapp numarasına gönderen öğrenciler yarışmaya yoğun ilgi gösterdi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun talimatıyla düzenlenen yarışmaya gönderilen videolar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan kurul tarafından tek tek incelendi, ilkokul ve ortaokul kategorisinde derece yapanlar belirlendi.

Son güne kadar ödüllerin açıklanmadığı yarışmanın ödülleri sonuçlarla birlikte 23 Nisan Perşembe günü saat 19.20 ‘de açıklandı. Dereceye giren birincilere bisiklet ödülü verilirken, ikinci ve üçüncülere tablet ödülü verildi. Ayrıca video gönderen özel eğitim öğrencileri ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

Yarışma hakkında açıklamada bulunan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ 100. Yılını kutladığımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu yıl korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kutlamak zorunda kalan öğrencilerimize bir etkinlik olması açısından böyle bir yarışmayı uygun gördük. Öğrencilerimizin watsapp numaramıza gönderdiği birbirinden güzel İstiklal Marşı videolarını Milli Eğitim Müdürümüzün başında olduğu bir kurula teslim ettik. Onlarda her ne kadar zorlansalar da seçimleri gerçekleştirdiler. Ama öğrencilerimiz üzülmesin video gönderen tüm öğrencilerimize sürpriz hediyelerimiz var. 27 Nisan pazartesi gününden itibaren hediyelerimizi öğrencilerimize ulaştırmış olacağız. Bu vesile ile bu bayramı çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle yaad ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.’’dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: 19, Mayıs, Belediyesinden, Yarışma,
Yorumlar
Haber Yazılımı