Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 10:01 Bu haber 2897 kez okundu
 
19 MAYISTA BALIK SEZONU BEREKETLİ BAŞLADI
Dereköylü balıkçılar, av yasağının 1 Eylül'de sona ermesiyle birlikte "Vira Bismillah" dedi, ağlarını attı. Balıkçı tezgâhlarını, istavrit, mezgit ve barbun balıkları doldurdu.
Gündem Haberi
19 MAYISTA BALIK SEZONU BEREKETLİ BAŞLADI

BALIK Denizlerde 15 Nisan'da başlayan dip trol ve gırgır ağları ile avcılık için genel av yasağı, 1 Eylül itibarıyla sona erdi.  19 Mayıs ilçesinde balıkçı tezgâhları, sezonun ilk balıkları olan istavrit, mezgit ve barbun ile doldu.

TEZGÂHLAR BALIKLA  ŞENLENDİ

Balıkçı İsmail Güngör, “yeni av sezonunu iyi başladığını belirterek, "tekneler, denize açıldı ve ağlar balıklarla dolmaya başladı. Bu yıl palamut az olur diye bekliyoruz ancak tutulan ince balıklar yerini dolduracak gibi. İstavrit, mezgit ve barbun bol miktarda var. Tezgâhlarımız yeniden şenlendi. İnşallah hamsinin de bu yıl bol olmasını bekliyoruz. Balık bol olsun vatandaşlarımızda ucuza balık yesin istiyoruz. Yeni sezondan ümitliyiz" dedi.

balık fiyatları şu şekilde,barbun kg 20 lira, mezgit kg 15 lira, hamsi kg 15 lira çinokop,kg 25 lira, istavrit kg 10 lira kalkan kg 60 lira sazan kg 15 lira levrek çıpıra kg 30 lira deniz kefali, kg 20 lira, palamut tane 15 liradan satılıyor.

Beyzagül GÖREN 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Beyzagül GÖREN
Etiketler: 19, MAYISTA, BALIK, SEZONU, BEREKETLİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı