Haber Detayı
15 Ağustos 2020 - Cumartesi 10:30 Bu haber 1445 kez okundu
 
19 MAYIS’TA 6500 DEKAR ÇELTİK ÜRETİMİ YAPILDI
2020 yılı çeltik üretiminin hasadının başlamasına kısa bir süre kaldığı dönemde bu yıl 19 Mayıs İlçesinde yaklaşık 6500 dekar Çeltik üretimi yapıldı ve bunun 300 dekarı ek olarak ilave edildi.
Ekonomi Haberi
19 MAYIS’TA 6500 DEKAR ÇELTİK ÜRETİMİ YAPILDI

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Tarım Bakanlığı'nın tohum destek programı kapsamında 75 i bakanlığımızca karşılanmış olup 6000 ton çeltik tohumu hibe olarak yapıldığı, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkemizde ekilmeyen bir karış toprak kalmamalı diyerek başlattığı üretim seferberliğine tüm Türkiye'de olduğu gibi 19 Mayıs çiftçilerimiz de bu seferberliğe iştirak etmiştir. Üretimin devamlılığına vermiş oldukları desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımıza tarım bakanımıza bütün çiftçilerimiz adına teşekkürlerimi arz ederim.

Bu olumlu gelişmelere rağmen tarımda girdi maliyetlerinin her yıl bir önceki yıla göre sürekli girdi fiyatlarının artması, hava iklimlerinin ani değişikliği üretimde sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. üretici üretimden uzaklaşır ise büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliriz. TMO’nun her yıl hasat öncesi fındıkta olduğu gibi çeltik hasadı öncesi de fiyat açıklaması ve fiyat açıklaması yaparken mutlaka üretim maliyetlerini göz önünde bulundurarak, üreticiyi tatmin edecek bir fiyat açıklamalıdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: 19, MAYIS’TA, 6500, DEKAR, ÇELTİK, ÜRETİMİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı