Haber Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 17:51 Bu haber 6930 kez okundu
 
19 MAYIS’IN İLK PİLATES SALONU AÇILDI
19 Mayıs İlçesinde Volina Pilates salonu görkemli bir şekilde açıldı.
Spor Haberi
19 MAYIS’IN İLK PİLATES SALONU AÇILDI

Pazar Mahallesi Palmiye Sokak, Halk Bankası ara sokağında açılan Volina Pilates’te bayanlar günlük hayatın stresinden uzaklaşırken bir yandan da formlarını koruyacak.

Sürekli bayanlarla iletişim halinde olduğunu söyleyen Volina Pilates’in sahibi ve aynı zamanda Pilates Eğitmeni Havva Kılıç, “İlçemizde bayanların sosyal yaşamlarını idame ettirecekleri, streslerini atabilecekleri bir ortamın olmadığını fark ettiğini ve 19 Mayıs’ta bu boşluğu profesyonel bir ekiple doldurmak için bu tesisi açmaya karar verdiğini söyledi”

Hedef kitlelerinin bayanlar olduğunu belirten Kılıç, yediden yetmişe her yaş grubuna hitap ettiklerini, pilatesin bir spor türü olmasının yanında, insanların rahatladıkları bir spor dalı olduğunu ifade etti. Pilatesin bir yaşam tarzı olduğunu söyleyen Kılıç, bu spor sayesinde birçok insanın bel ağrısı, sırt ağrısı gibi şikâyetlerden kurtulabileceğini belirtti.

Pilates yapan bayanların daha etkili sonuç alabilmeleri için tesiste hijyenden ve disiplinden taviz vermediklerini ifade eden Havva Kılıç, pilates eğitmenliği üzerine birçok belge ve sertifika sahibi olduğunu ve bu konuda uzmanlardan bizzat ders aldığını söyledi. Hem ev hanımlarının hem de çalışan bayanların bu hizmetten faydalanabilmeleri için eğitim saatlerini esnek hale getirdiklerini kaydetti.

Açılışa Ak Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven,19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, 19 Mayıs İlçe Emniyet Komiseri Emrah Demir, 19 Mayıs Halk Bankası Müdürü Sadettin Kuru ile İlçe esnafları katıldı.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: 19, MAYIS’IN, İLK, PİLATES, SALONU, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı