Haber Detayı
20 Temmuz 2022 - Çarşamba 19:20 Bu haber 2333 kez okundu
 
15 Temmuz Kupası Bafra’da Başladı
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu faaliyet programında yer alan Ateşli Silahlar Bütün Dallar 15 Temmuz Kupası Bafra Şehit Mustafa Serin Atış Poligonunda başladı.
Spor Haberi
15 Temmuz Kupası Bafra’da Başladı

20-29 Temmuz tarihleri arasında Bafra Şehit Mustafa Serin Atış Poligonunda gerçekleşecek olan müsabakaya 310 kategoride 400 sporcu katılacak. Burada dereceye giren sporcular Eylül ayında Polonya’da düzenlenecek olan Ateşli müsabakalarda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.  Açılış programına Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu AS Başkanı Kadir Akgün ve yönetim kurulu üyesi Osman Kulaberoğlu, Bafra Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Osman Şenocak, hakemler,  antrenörler ve sporcular katıldı.

Müsabaka açılış konuşmasını Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında, “Federasyonun 15 Temmuz gibi bir günde bu kadar anlamlı bir şampiyonayı yapmış olması ve bunu da bizim şehrimizde yapıyor olması bizim için son derece değerli ve önemli özellikle bunun için federasyonumuza teşekkür ediyorum. Bizim Bafra’mızda böyle güzel bir tesisimizin olması, Türkiye genelinde dereceye girecek olan sporcularımızı burada misafir ediyor olmamız bizim için çok önemli hepinize teşekkür ediyorum Bafra Belediyesi olarak her zaman yanınızda olduğunuzu da bilmenizi isterim” dedi.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ise, “Bafra’da size ev sahipliği yapmaktan büyük bir onu duyuyoruz. Çünkü bana göre, bir sporla uğraşan, bir zanaatla uğraşan herkes bana göre elit insanlardır, sizlere hitap etmekten ayrıca büyük mutluluk duyuyorum. Sizler göğsünüzde yaşıdığınız yüce Türk milletini temsil eden herkese teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: 15, Temmuz, Kupası, Bafra’da, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı