Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 11:22 Bu haber 6316 kez okundu
 
15 Temmuz’da Tek Yürek Olduk
19 Mayıs İlçesi 15 Temmuz Millet Meydanından, darbe girişiminin 5. yıl dönümünde düzenlenen anma etkinliğinde doldu taştı.
- Haberi
15 Temmuz’da Tek Yürek Olduk

15 Temmuz 2016'da Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin yıl dönümünde 19 Mayıs halkı 15 Temmuz Millet Meydanına akın etti.

 

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 15 Temmuz’da kaybettiğimiz şehitler için Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu. Mehteran gösterisi yapıldı.

 

Alanları dolduran vatandaşlara teşekkür eden 19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek; “15 Temmuz Gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. 15 Temmuz Akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk siyasi Tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Vatanımıza, devletimize ve demokrasimize şartlar ne olursa olsun sahip çıkacağız” dedi.

 

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Bundan tam 5 yıl önce bu meydanda ülkemize yapılan hain saldırın mücadelesini verdik. Cumhurbaşkanımızın, çağrısından sonra meydanlarda toplandık. Bugün yine bir yılın ardından meydanlardayız. 15 Temmuz saldırısını basit bir ihtilal girişimi olarak görmüyorum. Bana göre; 15 Temmuz atalarımızdan bize kalmış cumhuriyetimizi yok etmek için yapılan büyük bir katliam ve hain harekettir. 40 yıllık planın 20 saatte bozulduğu gün olan 15 Temmuz’u ne unutacağız, ne de unutturacağız. Allah’ım bize güç verdi ve hain saldırılardan korudu. Çanakkale saldırısına benzer bir saldırı yaşadık, Allah bir daha göstermesin” dedi.

 

Program, ikramlar, ilahiler, kasideler, şiirler ve sinevizyon gösterilerinin ardından 19 Mayıs İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı’nın dua yapması ve selâ okunması ile son buldu.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: 15, Temmuz’da, Tek, Yürek, Olduk,
Yorumlar
Haber Yazılımı