Haber Detayı
15 Şubat 2013 - Cuma 19:13 Bu haber 2166 kez okundu
 
“ İmralı’da Anayasa pazarlığı masası kuruldu”
Siyaset Haberi
“ İmralı’da Anayasa pazarlığı masası kuruldu”

CHP Samsun Milletvekili parti sözcüsü Haluk Koç,” Gündemimizdeki konuları görüşmeye devam ediyoruz ama Türkiye’deki siyaset her gün yeni yeni olgularla, yeni yeni gündem maddeleriyle sürekli akıyor. Dün kısa bir, düne geri dönmek istiyorum. Sayın Başbakanın grup konuşmalarında Cumhuriyet Halk Partisine dönük mesnetsiz atışları, tutuşları açık söyleyelim bir siyasetçiye yakışmıyor ama Başbakanın üslubuna uygun olarak bu kelimeyi kullanıyorum. Yalanları mutlaka yanıt bulmak zorunda”dedi.

SURİYE’DEN, BARIŞTAN YANAYIZ

Koç,Tutturduğu yalanlardan bir tanesi Suriye konusunda. Sayın Başbakan taraf. Neden taraf? Sayın Başbakan istikrarsızlıktan yana taraf. Sayın Başbakan Suriye’nin karışmasından yana taraf. Sayın Başbakan Suriye’deki kardeş kavgasından yana taraf. Sayın Başbakan dolaylı olarak Türkiye’nin huzursuzluğundan yana taraf.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Suriye halkının yanındadır, huzurunun yanındadır, barışının yanındadır. Dolayısıyla Türkiye’nin de huzurunun, barışının yanındadır. Sana rağmen, senin kafandaki saplantılara rağmen Cumhuriyet Halk Partisinin konumu budur. Umarım anlamışsındır. Doktor reçetesi gibi üç çarpı bir tekrar edelim derseniz onu da tekrar edebiliriz. Sabah, öğlen, akşam yemeklerden sonra.

APO’YA MÜTEAHHİTLİK YAPAN BAŞBAKAN

Değerli arkadaşlarım, şimdi Başbakan şunu hiç unutmasın. Öyle demin vurguladım kendi saha ve seyircisinin önünde tezahüratlar eşliğinde CHP’ye sataşmayı bıraksın. Hiç unutma Sayın Başbakan, sen İmralı’da Apo’ya müteahhitlik yapan bir Başbakansın. Sen başkanlık sistemini kafandaki başkanlık sistemini getirip başkan olabilmek için bu milletin değerlerini pazarlık konusu yapan bir Başbakansın. Sen demokrasinin içini boşaltıp kafana göre Türkiye’yi yönetmek isteyen, dikta heveslisi, macera peşinde koşan bir gelgeç siyaset kimliğisin. İlle bunları söylememiz mi gerekiyor sana. İlle bunları hatırlatmamız mı gerekiyor.

DAĞ FARE DOĞURDU

Değerli arkadaşlarım, 4. Yargı paketi. Bunun başlığına şu benzetmeyi kullanabilirim. Dağ faremi doğuruyor? 4. Yargı paketi henüz adalet bakanının kendine göre açıklamaları var. Başbakan her işten çok anlıyor ya onun incelemesine sunuldu. Henüz meclise bir gruplara iletilmedi.

ERDOĞAN FARKLI BİR TÜRKİYE RÜYASINDA

 Bölgesel çatışmalar, dikkat edin bölgesel çatışmalar yabancı güçlere kendi planları ve çıkarları doğrultusunda Türkiye’de hareket etme alanı sağlıyor. Bu plan ve eylemlerin sonucu Türkiye’yi kendi toprakları üzerinde kutuplaştırılmış, keskinleştirilmiş toplum kesimleri marifetiyle iç kargaşaya çekmek amacı taşıyor. İktidarı, bilhassa başındaki egosu şişmiş, kendisini farklı bir Türkiye’nin kurucusu gibi rüyalarında gören ve görmek isteyen Başbakanı bir kere daha uyarıyoruz. Türkiye’nin beklentisi içeride ve dışarıda huzurdur, barıştır. Yanlış politikalardan, söylemlerden, tavırlardan biran önce geri dönülmelidir”şeklinde konuştu.  

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: “, imralı’da, anayasa, pazarlığı, masası, kuruldu”
Yorumlar
Haber Yazılımı