Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 10:09 Bu haber 7615 kez okundu
 
Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş Çiftçileri Ziyaret Etti
19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ile Yönetim Kurulu Üyeleri 19 Mayıs’lı çiftçileri ziyaret ederek üretimle ilgili bilgi aldı.
Ekonomi Haberi
Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş Çiftçileri Ziyaret Etti

Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş; “Esentepe Mahallesi Eski Muhtarı Muzaffer Kaplan'ın yol üzerinde bulunan çilek bahçesini ziyaret ettik. Burada çilek üretimi ile ilgili bilgi alış/verişinde bulunduk. 19 Mayıs İlçemizde buğday hasadına başlandı. Yönetim Kurulu Üyemiz İsmail Dilek ile birlikte arazide hasat alanında bulunduk. Bu yıl verim çok düşük olduğunu tespit ettik. Girdi maliyetlerinin yüksek oluşundan yeterince gübre atılmadığı ve aşırı yağışlar buğday tane kökünü sıktığından verim düşük görünüyor. Şu an yapılabilecek bir şey yok nasipse seneye iyi olur inşallah” dedi.

Bayram Konuş; “19 Mayıs İlçemizde fındık rekolte tahmin tespitinde il ve ilçe tarım müdürlüğünden yetkili arkadaşlarla birlikte komisyon üyeleri olarak rekolte tahminini yaptık. Şu an ilçemizde verim fevkalade çok iyi görünmektedir. İnşallah harmanda dökümü bol ve bereketli olur” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: Ziraat, Odası, Başkanı, Bayram, Konuş, Çiftçileri, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı