Haber Detayı
07 Aralık 2012 - Cuma 19:13 Bu haber 5485 kez okundu
 
İLÇENİN GURURU OLDU
Gündem Haberi
İLÇENİN GURURU OLDU

19 MAYIS DERSHANESİ SBS’de SAMSUN İKİNCİSİ ÇIKARDI

8. sınıflar SBS’ de Melisa Niran Bircan ilçede 1870 kişi arasında 496 puan türünde ilçede birinci Samsun ilinde ise ikinci oldu.

İlçede yapılan Türkiye genelinde yapılan iki sınavda 19 Mayıs Dershanesi büyük bir başarıya imza attı.

Konuyla ilgili açıklama yapan 19 Mayıs Dershanesi Kurucusu Nihat Bektaş , "19 Mayıs Dershanesi olarak eğitim veren kurumumuz başta fen liseleri, sosyal bilimler lisesi, Anadolu öğretmen lisesi, Anadolu liseleri ve özel liselere öğrenci kazandırmaya devam etmektedir. 19 Mayısta her sene yetiştirdiği öğrencilerin kazandıkları başarılarla isminden sık sık söz ettiren kurumumuz, yine başarıyı yakaladı.19 Mayıs dershanemiz ilçede birinci ilde ikinci çıkararak artık gelenek haline gelmiş başarılarına bir yenisini daha ekledik." dedi.

Dereceye giren öğrenci Melisa Niran Bircan ,”Yine özellikle dershanedeki hocalarımla birebir ders çalışmalarımızla bu başarıda büyük etkisi oldu.   Ben diğer arkadaşlarım gibi çok çalışmaktansa verimli çalışarak bu düzeye geldim. Günde düzenli olarak soruları çözdüm buda bana yetti. Benden sonra sınava girecek olanlara tavsiyem çok fazla kendilerini sıkmak yerine rahat olsunlar. Kendilerine özgüvenleri olsun. Ders dışında normal sosyal aktivitelerimi sürdürdüm” dedi. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ilçenin, gururu, oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı