Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 12:18 Bu haber 3762 kez okundu
 
BU GURUR HEPİMİZİN
Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen European Wheelchair Basketball Clubs Organızatıon’da Türkiye’yi temsil etti.
Spor Haberi
BU GURUR HEPİMİZİN

Tekerlekli Sandalye Basketbol’da Samsun’un adını Avrupa’da başarıyla temsil eden Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü 2016’da ilk kez katılıp şampiyonluk elde ettiği European Wheelchair Basketball Clubs Organızatıon’a bu sene yine katılma başarısı gösterdi.

 

Kendilerine bu organizasyonda maddi manevi destek veren herkese teşekkür ettiklerini ifade eden Başkan Özden, “ Valimiz Sayın Osman Kaymak’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf  Ziya Yılmaz’a, şehrimizin gururu sporcu babası Sayın Cemal Yeşilyurt’a şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Samsun 19 Mayıs’lı kardeşlerimiz bizleri burada çok güzel karşıladılar ve ağırladılar. Onlara da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Engelli camiasının sorunlarıyla yakından ilgileniyorlar. Ellerinden gelen gayret ve çabayı ziyadesiyle gösteriyorlar” dedi.

 

Berlin’de yaşayan 19 Mayıs’lı gurbetçilerimizden Ayhan Yaman yaptığı açıklamada “Burada Samsun’un ismini duyuran Bedensel Engelli Spor Kulübü sporcularına tüm gurbetçi kardeşlerim adına teşekkür ederim. Burada özel bir gün yaşandı. Unutmayalım ki hepimiz engelli adayıyız. Burada etkinliğe katılan tüm sporcu kardeşlerimizi kutluyorum. Biz gurbetçi kardeşleri olarak her zaman yanlarındayız” diye konuştu.

 

EMİN KADİR BARIŞ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: BU, GURUR, HEPİMİZİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı