Haber Detayı
17 Nisan 2020 - Cuma 17:23 Bu haber 1942 kez okundu
 
19 Mayıs Gençlik Merkezi de Maske Seferberliğine Katıldı
19 Mayıs Gençlik Merkezimiz, korona virüs (Covid-19) salgınına karşı gece gündüz fedakârca hizmet veren sağlık çalışanlarına siperlik maske üreterek destek veriyor.
Sağlık Haberi
19 Mayıs Gençlik Merkezi de Maske Seferberliğine Katıldı

Gençlik merkezimizde görevli personel ile gönüllü gençler yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına karşı, gece gündüz demeden mücadele eden sağlık çalışanları ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki personeller için siperlik maske üretiyor.

Öncelikle 500 adet siperlik maske üretmeyi planladıklarını belirten Gençlik Merkezi Müdürü Selahattin İMAMOĞLU, "Bakanlığımız tarafından başlatılan 81 ilde bütün gençlik merkezlerinde lider ve gönüllü gençlerimiz tarafından korona virüse karşı sağlık çalışanlarımızın yanında olmak üzere onlara ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına siperlikli maske hazırlıyoruz. Bizim de elimizden gelen buydu. Bizler de gençlik merkezleri olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olabilmek, bir nebze de olsa bizim de faydamız olsun istedik. Bu amaçla bakanlığımızın önderliğinde, gençlik merkezimizde bu çalışmayı başlattık" dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: 19, Mayıs, Gençlik, Merkezi, de, Maske, Seferberliğine, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı